22/07/2015

ELMS - LITTLE FELLAS

To be honest, I have a lot of trees in my garden, so you can find some treasures just waiting somewhere in the corner. That is exactly case of these two little elms - Ulmus procera - english elm. 
I know that these trees has a great potential to be a high quality trees in the future, but 3 or maybe 4 years, they are just growing without any attention. Ulmus procera is a great kind for a bonsai, they are able to reduce the size of leafs very well, so they are proper also for a shohin size tree. 

Vzhledem k počtu stromů na mé zahradě, se často stává, že kvalitní materiál leží nekdě v rohu pár let bez povšimnutí. To je přesně případ těchto dvou malých jilmů - Ulmus procera. I přes jejich kvality jsem s nimi nepracoval 3, možná i 4 roky a jen tak si rostly. Ulmus procera je velice vhodný druh pro bonsaje a vzhledem ke schopnosti výrazně změnšit velikost listů se hodí i na velikost shohin.

 Group photo. I forgot to add some scale, but diameter of stand is 40cm. 
Společné foto. Zapomněl jsem přidat měřítko, ale průměr stojanu je 40cm.
.
 One of elms before styling.
Jeden z jilmů před tvarováním.

 And after / po tvarování.


 Detail of base of the tree and a nice bark. 
Detail báze stromu a krásné borky.

 Second one / Druhý jilm.
.
 Few details, when you can see, how vigourous is a tree week after styling. Tree is full of a new buds.
Pár detailních fotek, kde můžete vidět, jak vitální je strom týden po tvarování. Vytvořil mnoho nových pupenů.3 comments:

 1. Ahoj,

  to su naše yamadori stromy alebo niečo dovezené?
  Rastú aj v naších končinách v prírode?.

  Diki :)

  Mimo

  ReplyDelete
 2. Dovolím si odpovědět za Martina - ano, jsou to stromy vykopané u nás, v okolí Olomouce, kousek od železniční tratě, i na Slovensku se dají najít pěkné kousky.

  ReplyDelete
 3. Vďaka za odpoveď.
  Nech sa Vám aj stromčekom darí :)

  ReplyDelete