24/08/2015

PRUNUS MAHALEB "THE FAT LADY"

Let me show you some photos of this prunus mahaleb, which I took for summer maintainance a couple of days ago. 
It is a yamadori collected in 2012, since then it was repotted once and during the winter 2013/2014 the first major carving took place. I´d been waiting for the tree´s response and since everything went just fine in summer 2014 I made first selection and wiring of the crown..
The deadwood parts were edited and refined this past winter and now, after the trimming, the crown starts to fill in nicely. Next spring it will finally get it first bonsai pot.Rád bych vám představil tuto mahalebku, která se před nedávnem dostala na pracovní stůl k letní údržbě.
Jedná se o yamadori vykopané v roce 2012, od té doby proběhlo jedno přesazení a během zimy 2013/2014 i první hrubší založení partií mrtvého dřeva. Počkal jsem na reakci stromu po zásahu a jelikož bylo vše v pořádku, v létě toho roku byla založena a vydrátována kostra koruny. Uplynulou zimu jsem podruhé pracoval na mrtvém dřevě a po nynějším letním prostřihu už strom začíná dostávat plnější kontury. Příští jaro plánujeme přesazení do první misky.


2013


2014 summer / léto
2015 summer / léto

Height/výška: cca 65 cm
Trunk diameter/průměr báze: cca 25 cmNo comments:

Post a Comment