13/03/2016

STOLEN BONSAI!!

Our bonsai stolen tonight - in case of any info please let us know at (+420) 734 170 415, bonequip@seznam.cz, thanks!
Bonsaje, které dnes byly ukradeny z našeho zahradnictví, v případě jakékoli informace o těchto stromech, nás prosím kontaktujte telefonicky na 734 170 415 nebo emailem na bonequip@seznam.cz,děkujeme!

Juniperus chinensis / jalovec čínský

Larix decidua / modřín opadavý


06/03/2016

FIELD GROWN TREES

It was really busy weekend, but with a great results. After years, I decided, that it is a right time to dig out the first batch of Prunus Mahalebs, which were planted on south-facing slope, exactly the place that suits them. It takes whole day, but we finally dig out and planted 80 trees with great potential. Trees were carefully prepared during the years and they will be available for sale in next few months.
Thanks a lot to Lukas / Josef Sirotny and Tonda, without them, it could take about whole week!!!

Byl to opravdu náročný víkend, ale výsledek stál za to. Po letech jsem se rozhodl vykopat první várku mahalebek, kterou jsem před lety zasadil a začal na nich pracovat. Rostly na jižně situovaném svahu, což je přesně místo, které jim vyhovuje. Zabralo nám to celý den, ale nakonec se podařilo vykopat a zasadit 80 stromů. Stromy jsem během let pečlivě připravoval a budou volné k prodeji po startu jarní sezóny ve Velkém Týnci a také v Rožnově, pouze k osobnímu odběru. Díky moc Lukášovi a Josefovi Sirotnému a Tondovi, bez jejich pomoci by celá akce zabrala zhruba týden práce!!!

 Lets start / začněme.

 Training pot awaiting for the first one / strom získává svojí první pěstební misku. 

 Here you can see the size of the trees / zde je možné posoudit velikost stromů.Final view :) / Finále - Japonec nakonec :-).